Niezależność energetyczna - Współpraca systemów

Niezależność energetyczna to jeden z najważniejszych tematów w dzisiejszych czasach. Obecnie zmagamy się z wysokimi rachunkami za prąd, które w niedługim czasie, wzrosną jeszcze bardziej. Najdotkliwiej mogą to odczuć przedsiębiorstwa, w których o dochodowości i konkurencyjności zarządzanej firmy przesądzają koszty operacyjne.
Najlepszym rozwiązaniem, który zwiększy niezależność energetyczną, będzie ukłon w stronę zielonej energii.

Pompa ciepła + fotowoltaika - Jedna instalacja

Współpraca, jaką niesie ze sobą pompa ciepła i fotowoltaika dają nieograniczone możliwości. Mamy na myśli względy ekologiczne i finansowe. Połączenie dwóch instalacji w jedną, przyniesie wiele korzyści dla każdej nieruchomości.
Pompy ciepła zużywają więcej energii elektrycznej niż tradycyjne kotły paliwowe, dlatego tak ważną kwestię odgrywa uzupełnienie tej instalacji o fotowoltaikę, która dostarczy energię do zasilania pompy, a co ważniejsze - darmową energię.

Pompa ciepła w korzystnych warunkach, jest w stanie pobrać z otoczenia prawie 80% energii, służącej do ogrzania pomieszczeń lub wody. Pozostałe 20%, to energia, która pochodzi z sieci i trzeba za nią niestety płacić. Warto w takim przypadku iść nieco dalej, i jeszcze bardziej zwiększyć swoją niezależność. Niewyczerpalną energię, możemy uzyskać ze słońca, dlatego tak ważną kwestię mogą tutaj odegrać panele fotowoltaiczne. Prąd przez nie przepływający zasili pompę ciepła, przez co, osiągniesz zerowy bilans energetyczny, co w praktyce oznacza niezależność od największych dystrybutorów energetycznych.

+ Ogrzewanie podłogowe

Dzięki temu, że fotowoltaika zasila pompę ciepła, która przekształca energię ze środowiska naturalnego, może w następnej kolejności przepływać, przez ogrzewanie podłogowe. Kombinacja pompy ciepła i ogrzewania podłogowego, może również ochłodzić dom latem. A to wszystko przez odwrócenie kierunku pracy urządzenia. Zamiast pozyskać ciepło z otoczenia, wykorzystuje to znajdujące się w mieszkaniu. Wszystko to będzie możliwe, jeżeli wybierzecie pompę ciepła z funkcją chłodzenia.

ZAPRASZAMY NA KOSNULTACJE!

Dzięki doświadczonemu personelowi posiadamy zaplecze umożliwiające realizację każdej inwestycji i nie boimy się trudnych tematów.